X

FAQ

 

Jak pomóc ofiarom kościoła? Odpowiedzi na trudne pytania

Temat molestowania i patologicznych zachowań w kościele jest bardzo kontrowersyjny oraz delikatny. Większość osób nie chce o tym słyszeć, sugerując, że pokrzywdzone osoby zmyślają swoje hist(...)

Czy unieważnienie małżeństwa i rozwód kościelny są możliwe?

Rozwód kościelny to coraz popularniejsze hasło, które do niedawna było tematem tabu. Obecnie coraz większa liczba małżeństw, w których dochodzi do rozpadu, dec(...)

Pomoc dla ofiar molestowania przez księży

Ofiary molestowania przez księży i inne osoby duchowne często pozostawały bezradne wobec tych, którzy ich skrzywdzili. Wbrew obiegowej opinii Kościół Rzymskokatolicki posiadał stosowa(...)

Jak pozbyć się odpadów medycznych?

Niejednokrotnie znajdujemy w swoich szafkach i szufladach przeterminowane leki. Co większość z nas robi z takimi rzeczami? Większość osób wyrzuca je zwyczajnie do śmieci, co nie tylko może b(...)

Czy mogę spalić odpady na własnym podwórku?

Każdy z nas prawdopodobnie, zupełnie co innego rozumie przez słowo odpady, ponieważ dla jednej grupy osób, będą to liście i gałęzie z drzew, które rosną na naszej posesji, natomiast d(...)

Ile wynosi maksymalny czas pracy kierowców?

Praca w roli zawodowego kierowcy, nie zawsze należy do lekkich i przyjemnych, w końcu jest to bardzo odpowiedzialny zawód, który wymaga od pracowników skupienia i dobrej kondyc(...)

Co podczas importu towarów z UE?

Transportowanie towarów z innych krajów UE, wydaje się być bardzo proste i dochodowe, jednak jak często się okazuje, prawo celne nie tylko jest bardziej skomplikowane niż się to nam w(...)

Czy firma windykacyjna, posiada prawo ściągnięcia starych długów?

Kredyty i zadłużenia, to w dalszym ciągu bardzo delikatny i stresujący temat. Niestety, większość z nas, w dalszym ciągu nie jest świadoma o swoich prawach i obowiązkach, przez co problemy po kilku(...)

W jaki sposób przygotować się do kontroli ZUS?

Każda kontrola pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest stresująca, nawet jeśli płatnik nie ma nic na sumieniu. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób powinniśmy się odpowiednio do tego p(...)

Co reguluje prawo ochrony środowiska?

Jak to mówi stare i bardzo mądre przysłowie ,,Nieznajomość prawa, nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go”. Warto więc wiedzieć czym jest prawo ochrony środowiska, co ono reguluję or(...)

Bezpieczeństwo ekologiczne w prawie ochrony środowiska

Ekologia jest niesamowicie istotną kwestią dla każdego z nas, natomiast poczucie bezpieczeństwa, jest bardzo istotną sprawą dla komfortowego i spokojnego bytu. Państwo stale wprowadza nowe regulacj(...)

Aktualne prawo ochrony środowiska

Ustawę na temat ochrony środowiska, nowelizowano wielokrotnie i co chwilę pojawiają się zupełnie nowe zapisy. Jednak w dalszym ciągu, podstawową Polską Ustawą na ten temat, jest ustawa z dnia 27 kw(...)

Co to jest prawo ochrony środowiska?

Prawo ochrony środowiska jest niesamowicie rozbudowaną gałęzią prawną. Zajmuje się ona regulacjami prawnymi, które mówią na temat ochrony środowiska. Wyróżniamy zarówno (...)


Polityka prywatności

Klauzula informacyjna, polityka prywatności oraz polityka plików cookies dostępne są poniżej.

Oświadczam, że:

  • wchodzę na stronę i chcę zapoznać się z klauzulą informacyjną i polityką prywatności
  • rezygnuję z wejścia na stronę internetową

Czytaj treść polityki plików cookies

Czytaj treść polityki prywatności