X

 
 In dubio pro natura

Dbamy o naszych Klientów

"OK, tylko zadzwonię do swojego adwokata...."

Szanowni Państwo, prowadzona przeze mnie kancelaria od siedmiu lat zajmuje się wyłącznie kwestiami związanymi z szeroko rozumianym prawem ochrony środowiska oraz prawem technicznym. Świadczę usługi zarówno dla dużych wiodących przedsiębiorstw jak i dla małych jednoosobowych działalności gospodarczych. Podstawową formą pomocy prawnej są usługi konsultingowe poprzedzające rozpoczęcie działalności gospodarczej a także przygotowywanie opinii prawno – środowiskowych oraz techniczno – prawnych, reprezentacja Klientów w podczas kontroli prowadzonych przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska oraz organy nadzorujące bezpieczestwo produktu. Zajmuje się reprezentowaniem interesow przedsiębiorców w toczących się postępowaniach administracyjnych dotyczących uzyskania pozwoleń i zezwoleń środowiskowych, wymierzenia administracyjnych kar pieniężnych, przeglądów środowiskowych, decyzji określających warunki lub zakres prowadzonej działalności. Zajmuję się prawem ochrony środowiska, prawem odpadowym, prawem wodnym oraz ustawami pokrewnymi.

Reprezentuję klientów przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi, a w sprawach o przestępstwa przeciwko środowisku - zapewniam również obronę w postępowaniu karnym. W celu zapewnienia kompleksowych usług środowiskowych zapewniam możliwość przygotowania dla Klientów raportu środowiskowego oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia.

Osobną częścią oferty mojej Kancelarii jest wdrażanie systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z normami ISO 14001, wdrażanie europejskiego znaku ekologicznego Ecolabel i innych znaków środowiskowych.

Prowadzę również działalność konsultingową w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług, wystawiania deklaracji zgodności i oznakowywania wyrobów znakiem CE a także z zakresu gospodarowania substancji chemicznymi (Rozporządzenie REACH) oraz wdrażania i budowania systemów odnawialnych źródeł energii.

"OK, tylko zadzwonię do swojego adwokata..." to kwestia znana z licznych angloamerykańskich filmów. Jednak nie jest to tylko kwestia filmowa, lecz często kwestia egzystencjalna. Fachowa porada, przeczytana umowa, opinia lub stanowisko wyrażone ustami fachowego pełnomocnika często pomagają uniknąć konsekwencj nieprzmyślanych decyzji. "OK, tylko zadzwonię do swojego adwokata..." - to naprawdę dobry wybór tym bardziej, że Polska Adwokatura pomaga i radzi już od ponad 300 lat.

Nasza Praktyka


Nasza praktyka
Odnawialne Źródła Energii

Jeżeli masz zamiar budować farmę fotowoltaiczną lub wiatrową, albo biogazownie albo stację ładowania samochodów i pojazdów elektrycznych to początkiem twojej inwestycji zawsze powinno być ustalenie czy miejsce, które wybrałeś nadaje się do prowadzenia takiej działalności. Oferuję kompleksowy konsulting oraz prawną obsługę takiej inwestycji od pomysłu do jego całkowitej realizacji.

PRAWO OCHRONY ŚRODOWISKA

Planujesz inwestycję która może oddziaływąć na środowisko albo prowadzisz firmę produkcyjna lub usługową,sklep albo po prostu masz samochód firmowy? Wytwarzasz odpady, przewozisz je, pakujesz w opakowania swoje lub cudze wyroby? Twoja działalność podpada zatem pod prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane. Skonsultuj się i ustal jaki jest zakres twoich obowiązków. Co powinieneś robić a czego unikać. Pamiętaj, że środowisko naturalne to nie tylko tło do naszych działań, to dobro w jakimbędą żyły nasze dzieci. Jeśli chcesz o nie zadbać, pomagam wdrożyć zarówno system zarządzania środowiskowego zgodny z Normą ISO 14001, jak również uzyskać europejski znak ekologiczny Ecolabel oraz inne znaki z zakresu ekologicznego bezpieczeństwa produktu.

PRAWO TECHNICZNE ZNAK CE I ROZPORZĄDZENIE REACH

Jeżeli zamierzacie Państwo wprowadzić na rynek nowy produkt, to koniecznym jest jego wdrożenie zgodne z przepisami o ogólnym bezpieczeństwie produktu, a także z przepisami prawa europejskiego. Moja kancelaria zapewnia państwu współprace i consulting na każdym etapie tego postępowania. Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji, procesach certyfikacji, deklaracji zgodności oraz oznakowania produktu znakiem CE. Zapewniamy również Konsulting oraz reprezentację w sprawach związanych z wprowadzaniem na polski rynek substancji chemicznych oraz ich mieszanin.

Polityka prywatności

Klauzula informacyjna, polityka prywatności oraz polityka plików cookies dostępne są poniżej.

Oświadczam, że:

  • wchodzę na stronę i chcę zapoznać się z klauzulą informacyjną i polityką prywatności
  • rezygnuję z wejścia na stronę internetową

Czytaj treść polityki plików cookies

Czytaj treść polityki prywatności